با علم

با علم

اطلاعات؛ ۸۵ سال قبل/ به بهانه سالگرد تاسیس پرسابقه‌ترین روزنامه ایران

دوشنبه 1 9 1395 22:57

هشتاد و هشت سال پیش بود؛ شهریور سال ۱۳۰۲ هجری شمسی.‌‌ همان زمان که پیکربی‌جان حکومت قاجار نفس‌های آخر را می‌کشید، جوانی به نام «عباس مسعودی» که افکاری پرشور در سر داشت، کلنگ اول را برای عملی کردن افکارش به زمین زد. مسعودی می‌خواست آژانسی خبری راه بیندازد. شاید چیزی مثل آژانس‌های خبری معتبری که آن زمان در فرانسه و آلمان و... یکه تازی می‌کردند. شهریور ۱۳۰۲ موقع کلید خوردن این طرح بود. در این تاریخ، عباس مسعودی کارش را در اتاقی قدیمی متعلق به فردی به نام «حاج مهدی سلامت» در خیابان فردوسی کنونیآغاز کرد؛ اتاقی که بعد‌ها بر سر در آن تابلویی نصب شد تا نشان دهد، آنجا «مرکز اطلاعات ایران» است؛ جایی که می‌خواست نقش یک خبرگزاری را برای نشریات آن زمان ایفا کند.

 

 

(0) نظر

چرا باید تبلیغات از نوع پاپ آپ را کنار گذاشت؟

دوشنبه 1 9 1395 22:41

حتما برای شما هم پیش آمده که وقتی یک وب‌سایت را باز می‌کنید، ناگهان کل صفحه خاکستری می‌شود و یک پیام تبلیغاتی غیرمرتبط در مقابل شما خودنماییمی‌کند. این مشکل وقتی جدی‌تر می‌شود که شما با موبایل در حال وبگردی هستید. روی صفحه موبایل باید مدتی بگردید تا بالاخره علامت ضربدر کوچکی را پیدا کنید تا با آن پاپ آپ باز شده را ببندید و به صفحه برگردید؛ تازه اگر دوباره پاپ-آپ دیگری باز نشود.

عواملی که رتبه وب‌سایت‌ها در رتبه‌بندی گوگل را تعیین می‌کنند بسیارند. برای همین ممکن است سایتی با وجود داشتن تبلیغات پاپ آپهمچنان رتبه بالایی داشته باشد. اما بدون شک این سایت در مقایسه با سایر سایت‌های همرده‌اش، به زودی جایگاه خود را از دست می‌دهد و در رتبه‌بندی گوگل سقوط می‌کند.

بر اساس اعلام گوگل، این قانون جدید از دهم ژانویه سال آینده میلادی اعمال خواهد شد و کسب درآمد از پاپ آپ  برای این گونه سایتها نیز به مرور کمتر می شود.


(0) نظر
X