با علم

با علم

کار های جالبی که در سفر به گوا میتوانید داشته باشید

سه شنبه 5 6 1398 18:13


بازدید از پناه گاه حیات وحش
در گوا علاوه بر مناطق ساحلی و تفریحات کنار دریا با توجه به اینکه یک پنجم مساحت ان را کوهستان های جنگلی تشکیل داده است ، میتوان یکی از بهترین بازدید های حیات وحش را در این کوهستان ها داشت . بخاطر وجود شرایط اب و هوایی و وجود جنگل های دست نخورده که محل زندگی جانوران و پرندگان متنوعی میباشد پناهگاه های حیات وحشی در گوا یافت میشند که همگی تحت کنترل و محفاظت قرار داشته و بازدید کنندگان میتوانند در طول سفرشان از انها دیدن کرده و تجربه ای متفاوت در دل جنگل ها ی گوا داشته باشند .مشهور ترین این مناطق باقوان ماهویر و کوتی گااو میباشد .اگر در فصل پاییز  و و زمستان به گوا سفر میکنید بهترین زمان را برای بازدید از این پناهگاه ها خواهید داشت . برای خرید بلیط هواپیما از سایت دیدن کنید.
کلیسای تاریخی باسیلیکا
این کلیسای تاریخی در فهرست اثار جهانی و تاریخی بارارزش یونسکو به ثبت رسیده و مکانی بجای مانده از دوران حکومت پرتغالی ها در گوا میباشد .در زمانی که این جزیره تحت استعمار کشور پرتغال بود کلیساهای متعدی در ان ساخته شد و فرهنگ مردم با فرهنگ اروپاییان تا حدودی در هم امیخت . از اینرو کلیسا های دیگری هم در ان ساختند و امروزه همه ی انها به عنوان جاذبه های تاریخی و فرهنگی مورد بازدید بسیاری از توریست ها قرار می گیرند . کلیسای باسیلسکا مکانی مقدس بخاطر حفظ و نگهداری میراث فرانسیس مقدس میباشد و تماما به سبک پرتغالی بنا شده انگار به خاک پرتغال قدم گذاشته اید .
کلیسای سن سیکاجتان
این کلیسا درست در مقابل مکان مذهبی یه نام مسجد جامع شهر واقع شده است .سقف ان به شکل متفاو تری حالت گنبدی دارد و طراحی ان برگرفته از سبک ایتالیایی میباشد .مکانی زیبا جذاب و دیدنیست که در جاده بانجیم قرار گرفته است .
کلیسای سنت فرانسیس
این مکان مذهبی نیز در نزدیکی کلیسای جامع قرار داشته و از همه کلیساهای قبلی بزرگتر بوده و برج ناقوس ان بسیار خیره کننده است .دارای چند سالت و تالار بزرگ جهت عبادت و مراسم های مذهبی ست و سه محراب دارد .موزه باستان شناسی نیز در کنار ان قابل بازدید برای عموم بوده و چیزهای جالبی را در اختیار گردشگران میگذارد .
آبشار دوده ساگار
این ابشار در فاصله یک ساعتی از شهر گوا قرار دارد .به داخل رود مشهور ماندوی میریزد و مناظر بینظیری را در مسیر رود و این ابشار میتوان مشاهده کرد .خط آهن مادکائون نیز در کنار این آبشار گذر کرده و بر زیبایی های اطراف ان افزوده است .ابشار دوه ساگار با ارتفاعی در حدود سیصد متر یکی از بلندترین ابشار های هند است که بسیاری از توریست ها برای گذر از این آبشار زیبا سوار خط راه اهن میشوند تا بتوانند تجربه ی عبور از میان دالان ابشاری شگفت انگیز را در سفر خود ثبت کنند . البته در فص هایی که بارش های موسمی افزایش می یابد مانند تابستان و بهار عبور از ابشار به دلیل مسائل امنیتی متوقف میشود .
تجربه غذاهای متنوع و جور واجور در گوا

گوا در مانی مستعمره پرتغال بود از طرفی هم فرهنگ مالایی و چینی در ان ترکیب شده و فرهنگ و رسوم هندی هم در انجا غالب میباشد به همین علت یکی از بهترین جاهای دنیا برای کسانی ست که میخواهند تجربه شکم گردی را خصوصا از نون غذاهای بین املل به تمام معنا داشته باشند .در گوا میتوانید انواع غذاهی برزیلی را تست کنید .میتوانید غذاهای با ذائقه پرتغالی و انگلیسی را به راحتی سفارش دهید و تجربه کنید . غذاهای دریایی و ماهی های کاری و کباب های ماهی را با دورچین های متفاوت و روش های طبخ حرفه ای امتحان کنید . حتی میتوانید املت های خوشمزه و محبوب این شهر را که شبیه کیک پف دارد و با سس مخصوص سرو میشود به عنوان میان وعدع در مغازه های کوچک خیابان سفارش دهید .اسنک ها از میان وعده های پرطرفدار این جزیره هستند که به همان کریسپی معروفند .همچنین به خاطر تازه بودن ادویه ها و پرورش و کاشت انواع ادویه ها در گوا میتوانید از طعم غذاهای پر ادویه هندی نیز مانند ویندالو که با سس و سیر به همراه پلو سرو میشود لذت ببرید که تقریبا اولین و مشهور ترین غذای محبوب گوا از نظر گردشگران میباشد .برای صبحانه هم کیک و پیراشکی های مخصوص شهر را که در همه قنادی ها و حتی میتوان از دست فروش های محلی تهیه کرد از دست ندهید . از غذاهای فرنگی هم میتوان به سوپوتل اشاره کرد که مخصوص اروپایی هاست و در این شهر به خوبی و حرفه ای در رستورانها ، در مراسم وجشنها تهیه میشود . دسر های مشهور گوا را هم میتوان در شیرینی فروشی ها و قنادی های شهر امتحان کرد .

بلیط هواپیما چارتر ارزان را از دست ندهید.

قلعه چاپورا

این قلعه تاریخی که امروزه به خاطر چند صحنه فلیم برداری از ان در فیلم های سینمایی مشهور شده دارای مناظر فوق العاده ای ست که مدیون قرار گیری در خط ساحلی و کنار رودخانه و ساحل شنی اش میباشد .رودخانه چپورا زیبایی خاصی به این قلعه و طبیعت اطرافش بخشیده و بهتری زمان برای بازدید از این قلعه غروب خورشید است که میتون ارامش خاصی را درانجا تجربه کرد و عکس های بیاد ماندنی تهیه نمود .

رزرو هتل در سایت راه به راه را در لینک زیر ببینید:

https://www.rahberah.com/hotel/tag/%D8%B1%D8%B2%D8%B1%D9%88-%D9%87%D8%AA%D9%84

موتور سواری و دورچرخه سواری در گوا
با توجه به اینکه گوا دارای سیستم حمل و نقل پیشرفته ای برای گردشگران نیست و این سیستم پاسخگوی این حجم زیاد توریست نخواهد بود بهتر است از قبل سفر برای استفاده از دوچرخه و موتور امادگی داشته باشید  وبدانید اگر بخواهید تمام جاهای دیدنی جزیره را در کمترین زمان ممکن ببینید و بیشترین استفاده را از زمان خود کرده باشید بهتر است از دوچرخه ها غافل نباشید و یا موتور کرایه کنید .همچنین به دور از ترافیک و معطلی با دوچرخه های متنوع میتوانید از جاذبه های مختلف شهر دیدن کنید و یادتان باشد هنگام کرایه کردن دوچرخه تا میتوانید سعی کنید چانه بزنید چون دوچرخه ها را ساعتی کرایه میدهند .در باره ی موتور هم یادتان باشد حتما از کلاه ایمنی استفاده کنیذ تا جریمه نشوید .برای کرایه ی هر دو نیاز به کپی پاسپورت خود دارید .


(1) نظر
X